- slyšet povely navigace uší
- handsfree pro mobil
- párování a následnou komunikaci s ostatními jezdci, skupina až 4 lidí
Tento díl je v archivu. Celý archiv si můžeš koupit tady.
23. jízda je reportáž z Touratech eventu, který se uskutečnil na konci května 2014 na Slapech. Parťáci pro rozhovor jsou Radek Slabý za Adventure Menu, Vláďa Časar za Motoemotion, Romana Šupitarová za Datatag, Dušan Mikeš za Recall a David Kliment o Bohemia Around.
Radek Slabý a Adventure Menu
Co je tedy Adventure Menu – velmi banálně řečeno je to moderní alternativa klasickým konzervám. Je to lehké, bez chemie, kvalitní suroviny. Místo těžké plechové konzervy je tu navíc odolný ale lehký pětivrstvý bariérový sáček, který lze zmuchlat do baťohu.
Balení obsahují hotová sterilovaná jízda, které je možné skladovat až 3 roky při běžných pokojových teplotách.
V nabídce jsou dva chody 2 snídaně a hlavní chod. Je možné si vybrat s více než deseti variant z toho 1 vegetariánské, 2 různé snídaně a pro masařky je tu i varianta bez přílohy - pouze maso (300g). Hmotnost hlavního jídla je 500g, tedy -2 porce.
I ohřev je snadný . Vedle klasických ohřívacích postupu je tu navíc možnost využití samoohřevného sáčku. Pytlík s jídlem se vloží do speciálního sáčku, který vše ohřeje na chytře sám. Funguje to na bázi nehašeného vápna a vody. Do ohřívacího pytlíku se vloží malý 20 nebo 50g balíček a přidá 60 ml voda. Uvnitř balíčku se udělá až 100 stupňů, pára obklopí jídlo a za 12 minut je hotové.
Motoemotion a Vláďa Časár
Vláďa je organizátor festivalu Motoemotion. Festival se nese pod myšlenkou spojit dohromady lidi, kteří mají stejné emoce, mají rádi motorky a chtějí si sdělovat a předávat informace.
Jedná se o první ročník festivalu, ale očekávají se další úspěšná pokračování. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program včetně testovacích jízd motocyklů BMW. Místo konání: Kemp Bílý kámen v Doksech.
Datatag a Romana Šupitarová
Datatag je bezpečnostní, identifikační a porézní technologie, jejíž hlavním cílem je ochránit motorku před krádeží.
Jak to funguje? Motorku na mnoha místech označí tisíci malými tečkami a dalšími kosmickými prvky. Prvky jsou všude, nejsou odstranit, nejsou vidět, ale lze z nich pomocí speciální čtečky zjistit komu motorka patří. Tak je možné kdykoliv později identifikovat majitele motorky i jednotlivých dílů a takové označení je prokazatelný důkaz i u soudu (čili žádné ta je moje – pamatuji si tuhle rýhu J Vše dovrší samolepka na viditelné místo, aby si případný zloděj nechal zajít chuť.
Aplikace se provádí pouze v dealerské síti, aby nemohlo dojít k zneužití. Motorka se zaregistruje v mezinárodní centrální databázi – největší databáze tohoto druhu.
Spolupracuje se čile i s policií, která jak bylo řečeno dříve umí majitele neomylně zjistit.
Cena: 890 Kč za kolo, 2290 Kč za skútr, 2990 Kč za motorku, 4990 Kč za auto. Jedná se o jednorázový náklad, neplatí se žádné další poplatky (s výjimkou případné přeregistrace při změně majitele).
Naše mise: „Co nejvíc zkomplikovat těch čórkařům, lapkům a zlodějům život a legalizaci kradených strojů“
Recall a Dušan Mikeš
Interphone chytré zařízení do helmy, které umožňuje
Aleši díky, díky, díky !!!
Tohle byl super díl. Začal jsem vážně uvažovat o (doposud mě neznámém) Datatagu a navíc už skoro objednávám CellularLine Interphone F4 XT TWIN. :-)